+

Dolina Noteci karmą stoi!

Na północy Wielkopolski, tuż obok najwyższego wzgórza Dębowej Góry, wśród malowniczych krajobrazów znajduje się najnowocześniejszy w Europie Polski Zakład Produkcji Karmy dla Zwierząt „Dolina Noteci”. Sama nazwa to nie tylko krajobrazowe położenie firmy, ale również cała filozofia jej działania. Zdrowy tryb życia, odpowiednio skomponowane jedzenie dla pupili, które produkowane jest z miłością. W skład karmy wchodzą najlepsze surowce, wysoka jakość produktów, świeże owoce i warzywa od lokalnych dostawców. Dzięki darom natury z czystego regionu karma powstająca w Dolinie Noteci zadowala nawet najbardziej wyrafinowane zwierzęce podniebienia. Co najważniejsze, cały proces może zobaczyć każdy, ponieważ zakład został przystosowany dla odwiedzających go miłośników zwierząt.

Wszystko przez Prezesa…

W Dolinie Noteci wiedzą jak dbać o psie podniebienia – robią to najlepiej, bo twarzą ich marki, a zarazem kontrolerem ds. jakości karmy, jest Prezes – ich firmowy pies. Zespół wyspecjalizowanych technologów czuwa nad recepturami karm, ich smakowitością oraz pozytywnym wpływem na organizm psa. Nikt nie zadba o niego tak, jak zespół Doliny Noteci – oni wiedzą o tym najlepiej. Prezesa traktują jak członka swojego zespołu – uczestniczy on w ważnych spotkaniach, towarzyszy podczas wyjazdów służbowych, a nawet integracyjnych takich jak spływ kajakowy czy rajdy off road’owe.

…bo Dolina Noteci to nie tylko karma

Dolina Noteci to marka, której zależy na propagowaniu zdrowego i aktywnego stylu życia – dlatego pod swoimi skrzydłami mają drużyny: piłkarską – Dolina Noteci Soccer Team, rajdową – Dolina Noteci Rally Team, oraz są sponsorem mistrza świata psich zaprzęgów – Igora Tracza – Dolina Noteci Racing Team. Zdrowy styl życia i aktywność fizyczna wpisują się w filozofię marki. Cały team Doliny Noteci udowadnia, że ich firma jest najlepsza nie tylko w produkcji karmy. Na każdym polu swojej działalności drużyny Doliny Noteci zdobywają wysokie lokaty.

Jakość sama w sobie

Pozycja jaką Dolina Noteci wypracowała sobie w Polsce pozwoliła rozwijać markę także na rynkach zagranicznych. Polską karmę można już zobaczyć na półkach sklepów zoologicznych w Estonii, Finlandii, Rosji, Ukrainie, Rumunii, Czechach, Litwie i Chorwacji… To jeszcze nie koniec. Rozbudowa zakładu  pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych, w związku z tym firma w przyszłym roku przewiduje znaczny wzrost eksportu. Flagowym produktem eksportowym jest linia Piper, w której dostępne są karmy jednobiałkowe, karmy dla juniorów i seniorów. Ekspansja tej linii stale rośnie, w związku z tym producent ciągle dba o jej rozwój i wzbogacanie o nowe smaki oraz karmy funkcjonalne.

Wybieraj to, co najlepsze

Flagową linią producenta na polskim rynku zoologicznym jest linia karm Dolina Noteci Premium. Czerpiąc z dóbr płynących z geograficznego położenia zakładu do produkcji karmy firma wykorzystuje polskie warzywa i owoce starannie pielęgnowane i zbierane przez rolników z Doliny Noteci, których pola sąsiadują z zakładem. Dzięki współpracy z nimi, Dolina Noteci ma pewność, że w karmie znajduje się to, co najlepsze. Starannie dobrane, wysokiej jakości składniki mięsne z dodatkami świeżych polskich warzyw i owoców pozwalają stworzyć produkt najlepszej jakości.

Gramy fair

Co więcej, Dolina Noteci, jako firma godna zaufania, otwarcie informuje konsumentów o składzie swoich produktów. Na etykietach karm znajdują się szczegółowe informacje dotyczące składu, składników analitycznych i dodatków dietetycznych stosowanych w procesie produkcji. Firma jako jedna z nielicznych udostępnia konsumentom wyniki badań swoich produktów chcąc w ten sposób przekazać jak najwięcej informacji o wartościach odżywczych swoich produktów. Zakład Produkcji Karmy dla Zwierząt „Dolina Noteci” w Polanowie posiada bardzo dobrze rozwiniętą sieć dystrybucyjną na terenie całego kraju, dzięki czemu firma dociera ze swoimi produktami do coraz szerszej grupy odbiorców. W kwestii sprzedaży krajowej firma skupia się na dwóch kanałach dystrybucji: spożywczym oraz zoologicznym.  Rynkowi spożywczemu dedykowane są karmy marki RAFI, które, swoją jakością w niczym nie ustępują liderom rynku. Co więcej, marka RAFI jest uważana za jedną z wiodących marek na polskim rynku karm. – Coraz częściej klienci popierający rozwój polskiej gospodarki podkreślają i doceniają fakt, iż Dolina Noteci to polski producent – zauważa Krzysztof Kubicki, Szef Sprzedaży Terenowej Dolina Noteci.

Z dbałością o klienta

Podążając za nowymi trendami, firma otworzyła także sklep internetowy. Każdy kto zdecyduje się na zakup karm przez Internet, może liczyć na profesjonalną obsługę. Listy intencyjne, gadżety dla właścicieli psów, częste gratisy do zamówień i indywidualne podejście do każdego klienta to cechy, które wyróżniają sklep internetowy Dolina Noteci spośród wielu innych. Za zamówienia złożone w środy klienci nie ponoszą kosztów przesyłki. Oprócz karmy, w ofercie sklepu internetowego znajdziemy ekskluzywne produkty do pielęgnacji zwierząt marki Wahl i Reliq. W e-sklepie zadbano też o to, aby maksymalnie ułatwić Klientowi zakupy – dzięki zamieszczeniu na stronie szeregu porad eksperta do spraw żywienia zwierząt, właściciel nie powinien mieć problemu z doborem karmy odpowiedniej dla swojego pupila. Każdy właściciel czworonoga może także skontaktować się z doktorem Jackiem Wilczakiem – ekspertem ds. żywienia zwierząt , aby udzielił on indywidualnej porady dotyczącej diety dla jego pupila.

Przyjaźni środowisku

Jedna z najpiękniejszych dolin w Polsce  – geograficzna Dolina Noteci została wyróżniona w konkursie „7 nowych cudów Polski” w kategorii „Natura”. Wśród tych pięknych łąk, lasów i starorzecz mieści się właśnie Zakład Produkcji Karmy dla Zwierząt „Dolina Noteci”. Kadra zarządzająca zakładem czuje na sobie odpowiedzialność za środowisko, w którym na co dzień pracuje, dlatego w swojej działalności dba o nie na każdym kroku. Atutem w działalności Zakładu jest także sposób jego ogrzewania – jest on opalany gazem, dzięki czemu znikoma ilość dwutlenku węgla trafia do atmosfery. Media wykorzystywane w pracy zakładu są wykorzystywane kilkukrotnie, np. woda jest używana w kilku procesach produkcyjnych, zaś cały zakład jest oświetlany za pomocą technologii LED. Zakład produkcji karmy nie mógłby działać bez zastosowania systemów chłodniczych, ale te, których używa się w Dolinie Noteci są oparte na nowoczesnych czynnikach przyjaznych środowisku. Zakład prowadzi również selektywną gospodarkę odpadami opakowaniowymi, które poddawane są recyklingowi. W planach nowoczesnego zakładu jest też budowa farmy fotowoltaicznej, z której energia będzie wykorzystywana na potrzeby działania zakładu.

Odpowiedzialność społeczna

Niezwykle ważnym elementem naszej strategii jest odpowiedzialność społeczna. Zdajemy sobie sprawę, że nasza działalność ma wpływ na życie pupili – również tych zapomnianych, które nie znalazły swojego domu. W związku z tym firma podejmuje wiele przedsięwzięć o charakterze prospołecznym i charytatywnym, w zakresie opieki i pomocy zwierzętom. Jako producent karmy dla zwierząt jesteśmy szczególnie wrażliwi na ich los. Dobrowolne i aktywne działania podejmowane przez naszą firmę mające na celu kreowanie lepszej rzeczywistości społecznej to nie tylko systematyczne przekazywanie karmy dla potrzebujących zwierząt, ale także popieranie inicjatyw związanych z adopcją bezdomnych, porzuconych psów czy kotów. Należy pamiętać, że obywatele mają nie tylko prawa, ale również obowiązki względem środowiska, w którym żyją. Przedsięwzięcia podejmowane na rzecz zwierząt stanowią integralny element naszych działań.